Tinklaraštis

Užsienio politika, Socialinės inžinerijos eksperimentai

Vytautas Radžvilas. Vertybinio demonizmo šmėklos Lietuvos užsienio politikoje

38 Tiesos.lt redakcija   2022 m. rugsėjo 27 d. 18:58

Vytautas Radžvilas yra Vilniaus universiteto profesorius, Nacionalinio susivienijimo pirmininkas

Lietuvos valdantieji nuolatos pabrėžia, kad vykdo vertybinę užsienio politiką, turbūt nelabai suprasdami, ką iš tiesų reiškia žodis „vertybės“. Tiesa, kad buitinio suvokimo plotmėje yra įprasta „vertybes“ sieti su tuo, kas laikoma esant nesavanaudiška, kilnu ir garbinga. Tačiau tai yra smarkiai iškreipta – vienpusiška ir lėkšta – vertybių samprata.

Vertybinės politikos idėjinės ištakos ir prasmė

Šalies užsienio politikos formuotojai ir vedliai pamiršo arba nežino, kad žodis „vertybė“ filosofijos žodynuose sušmėkščiojo tik įpusėjus XIX amžiui, o paplito paskutiniaisiais XIX a. pabaigos ir pirmaisiais XX a. dešimtmečiais. Politikos mokslų srityje jo reikšmę atskleidė ir įtvirtino garsusis vokiečių sociologas M. Weberis, aprašęs XX a. Vakarų politikoje išryškėjusį ir po Pirmojo pasaulinio karo Vokietijoje ir kitur siautusioje sumaištyje visa savo griaunamąja galia atsiskleidusį vadinamojo vertybinio demonizmo reiškinį.

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Institucijų ir pareigūnų korupcija bei savivalė, Socialinė politika, Ekonominė politika

Almantas Stankūnas. Politinis spektaklis su S. Skverneliu elektros rinkos liberalizavimo ir Igničio nacionalizavimo tema

42 Tiesos.lt redakcija   2022 m. rugsėjo 27 d. 18:58

Ponia Rūta atplovinėja Vardan Valdžios ir talkina TS-LKD ruošdama naują partnerį koalicijai?!

Tokio, tik didžiausiems naivuoliams skirto, interviu su Lietuvos politiku dar neteko matyti. Ir tai surengė „aršioji“ valdžios kritikė Rūta Janutienė su neva opozicijoje esančiu Sauliumi Skverneliu.

Tik pora pastabų dėl to, kas kalbėta.

EK direktyva dėl elektros rinkos liberalizavimo nereikalauja prievarta visus vartotojus išvaryti pas nepriklausomus elektros tiekėjus ir naikinti visuomeninį elektros tiekimą. Vietoj to direktyva pabrėžia būtinybę užtikrinti, kad dėl liberalizavimo nenukentėtų socialiai pažeidžiami vartotojai. O tai juk įmanoma užtikrinti tik veikiant visuomeniniam elektros tiekėjui. Tuo tarpu S. Skvernelis įsigudrino liberalizavimo direktyvos neįgyvendinimą pagal jo prievartinį scenarijų pateisinti paties sukurtu baubu, kad jam neišvarius vartotojų pas nepriklausomus tiekėjus Lietuva būtų sukėlusį konfliktą su ES, prilygstantį Lenkijos ir ES konfliktui.

25% antkainis garantiniam tiekimui S. Skverneliui pasirodė tik simbolinis dalykas. Skaičiuojant nuo tuo metu buvusios apytikriai 13 cnt/kWh kainos tai tikrai sudarė dabar atrodantį niekingą 3 cnt/kWh su trupučiu antkainį. Tai jeigu jau būtinai norėjote įtraukti EK direktyvoje nereikalaujamą antkainį, kodėl neįtraukėte absoliučios reikšmės, o ne procentinio dydžio?

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Socialinė politika, Ekonominė politika, Socialinės inžinerijos eksperimentai

Vytautas Sinica. Karas, seksas, elektra

18 Tiesos.lt redakcija   2022 m. rugsėjo 27 d. 18:58

Autorius yra politologas, VU doktorantas, Nacionalinio susivienijimo vicepirmininkas

Karas, seksas, elektra. Šiandien tai trys svarbiausi klausimai. Ir neskubėkite juoktis dėl sekso.

Karas Ukrainoje yra ar bent turėtų būti svarbiausias klausimas visam pasauliui. Nors jame tiesiogiai dalyvauja vos dvi šalys, jo pasekmes įvairiais būdais jaučia visas pasaulis. Šiaurės Amerikos šalims tai resursų eksporto ir ginklų tiekimo laikas. Europai – energetinio karo iššūkiai ir dar viena pabėgėlių banga. Trečiajam pasauliui – uždarytų Ukrainos uostų sukeliama maisto krizė. Net Kinijai tai suvokimo metas. Suvokimo, kad Rusija, kurią laikė bent laikinu partneriu prieš JAV dominavimą, iš tiesų yra per silpna ir pačiai Kinijai nereikalinga.

Karas tad svarbus ir paliečiantis visus, net to nesuprantančius. Karo eigoje pastarosiomis savaitėmis vyksta labai reikšmingi pokyčiai. Ukraina ėmėsi labai sėkmingo puolimo ir labai greitai atgavo dešimtąją dalį Rusijos okupuotų teritorijų. Puolimas sustojo, bet dėl to, jog reikia išlaikyti tiekimo grandines ir užvaldyti atgautas žemes, o ne dėl Rusijos pasipriešinimo. Rusai bėgo palikdami ir garbę, ir techniką. Net Kremliaus propagandiniai kanalai negalėjo to nuslėpti, bet vadino žavingai – strateginiu atsitraukimu.

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Užsienio politika, Europa

Būsimos Italijos premjerės Georgia Meloni pergalės kalba

12 Tiesos.lt siūlo   2022 m. rugsėjo 27 d. 18:58

G.Meloni. EPA nuotr.

respublika.lt

Pristatome būsimosios Italijos premjerės Georgia Meloni kalbą:

„Kodėl šeima pradėta laikyti priešiška? Kodėl šeima skamba grėsmingai? Nes tai (šeima) mus išskiria iš bendros masės. Tai mūsų individualumas. Todėl viskas, kas mus išskiria, yra priešiška dabartiniam laikui, tiems, kurie norėtų, kad mes nebeturėtume individualumo, o būtume tik idealiais vergais-vartotojais.

Todėl jie puola tautinę tapatybę, religinę tapatybę, lytinę tapatybę ir šeimos tradicijas.

Man atimta teisė save vadinti itale, krikščione, moterimi, motina. Nes, aš privalau būti pilietis x, lytis x, tėvas 1, tėvas 2, aš turiu būti skaičius. O kadangi aš tik skaičius, aš nebeturiu asmenybės ir šaknų. Ir tada aš būsiu tobulas vergas finansinių spekuliantų valdžioje. Būsiu idealus vartotojas.

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Užsienio politika, Europa

R. Legutko: ES reakcija į G. Meloni pergalę bus brutali

1 Tiesos.lt redakcija   2022 m. rugsėjo 27 d. 18:58

laikmetis.lt

Lenkijos valdančiajai partijai „Teisė ir teisingumas“ (PiS) atstovaujantis Europos Parlamento narys Ryszardas Legutko teigia, kad bet kokia nauja dešiniųjų vyriausybė sustiprina jau esamas vyriausybes, tačiau taip pat kyla kairiųjų išpuolių pavojų.

Nors konservatoriai gali švęsti, Giorgia Meloni pergalė rinkimuose ir neseniai pasiekta Švedijos konservatorių pergalė sukėlė isterišką Europos Sąjungos elito reakciją. „Jie gali reaguoti brutaliai, kad užgniaužtų bet kokią būsimą grėsmę jų valdžiai“,- sakė Ryszardas Legutko interviu Lenkijos portalui Niezależna.pl.

„Turime būti pasiruošę, kad išpuoliai prieš mus suintensyvės. Matome, kad kitą pusę jau dabar apima isterija ir kad tai gali lemti brutalią jų reakciją“, – perspėjo lenkų europarlamentaras.

Europarlamentaras, kuris taip pat yra universiteto profesorius, teigia, kad nors Meloni pergalė Italijoje negali pakeisti dabartinio jėgų pasiskirstymo Europos Parlamente, ji paskatins agresyvesnį Europos lyderių elgesį, kuris bandys sustabdyti bet kokius politinių jėgų pusiausvyros pokyčius po kitų Europos Parlamento rinkimų. Jis mano, kad Meloni pergalė suteikia jo frakcijai, Europos konservatoriams ir reformistams (ECR), galimybę sustiprėti kitame Europos Parlamente. Meloni partija „Italijos broliai“ (FdI) priklauso ECR frakcijai Europos Parlamente.

Tačiau kol kas svarbiausias įvykis yra tai, kad Europoje formuojama dar viena centro dešiniųjų vyriausybė, šį kartą Italijoje, teigia Legutko.

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Užsienio politika, Europa

Dovilas Petkus. Maišto prieš V. Putiną nebus, bet laukia maištas ES

7 Tiesos.lt siūlo   2022 m. rugsėjo 27 d. 18:58

laikmetis.lt

Praėjusią savaitę V. Putinui paskelbus karinę mobilizaciją įsižiebė viltys, kad iki šiol karą pasyviai stebėję, bet mirti nesiruošiantys Rusijos didmiesčių piliečiai gali pakelti maištą prieš patį diktatorių. Tokie spėjimai neturi jokio realaus pagrindo. Išvydus milžiniškas rusų, bandančių pabėgti į užsienį, eiles, tampa aišku – jokio vidaus karo prieš „Akelą“ nebus.

Emigracijos dėka nuleisti susikaupusį politinį garą yra viena veiksmingiausių valdžios priemonių, kaip spręsti šalies problemas. Labiausiai V. Putino nekenčiantis ir su jo karu Ukrainoje nenorintis tapatintis Rusijos segmentas persikels į kitas šalis. Nepaisant paskelbtos mobilizacijos, diktatorius neturi nė menkiausio noro staiga pulti uždarinėti valstybės sienas, tegul potencialūs neramumų kurstytojai išsivaikšto.

Tiesa, tai nereiškia, kad mobilizacija bus nesėkminga. Žmonių 140 mln. turinčioje šalyje sočiai pakaks pririnkti minėtiems 300 tūkst. o gal ir milijonui. Menko išsilavinimo, alkoholio ir propagandos liūne įstrigę, ar kitaip nesugebėję išsisukti nuo šaukimo, gaus automatą į rankas ir keliaus frontan. Kas jų ten laukia geriausiai iliustruoja ukrainiečių kariuomenės vado V. Zalužno žodžiai: „ateikit, užmušim visus“. V. Zelenskio patarėjas A. Arestovičius prideda: „mes irgi dar milijoną ukrainiečių mobilizuoti galim“.

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Ukraina, Rusija

Karas Ukrainoje. Du šimtai šešioliktoji (rugsėjo 27 diena)

28 Tiesos.lt redakcija   2022 m. rugsėjo 27 d. 18:57

Aurimas Navys | Veidaknygė

Politinis strateginis lygmuo

JAV turi veiksmų planą, jei Rusija panaudotų branduolinį ginklą, teigia valstybės sekretorius Anthony Blinkenas. Vašingtono teigimu, apie tai Kremlius buvo perspėtas ir viešai, ir privačiai: Kremliui liepta užsičiaupti ir nebekartoti jokių kalbų apie branduolinio ginklo panaudojimą, nes tai gali baigtis katastrofa. Rusijai.

Manome, kad JAV turi paruošusi planą smogti konvenciniais ginklais į Rusijos strateginių karinių sprendimų priėmimo taškus, vadavietes bei techninius masinio naikinimo ginklo paleidimo centrus. Tokie smūgiai, be abejo, padarytų didžiulę žalą ne tik Rusijos karinei galiai, bet nusineštų daugybę žmonių gyvybių.

Blinkenas abejoja ar Putinas tai aiškiai suvokia, nes Kremliuje neliko žmonių, kurie geba išdrįsti tai jam atvirai pasakyti. Vis gi, čia mes norime labai tiksliai įvardinti - karinę beprotybę pradėjo ne vien Putinas, ir ne tik režimo vadai. Nėra jokių kalbų apie karo nusikaltėlio Putino teisinimą, bet klaidinga yra manyti, kad už viską atsakingas tik Putinas, ir kad tik jis vienintelis priima sprendimus ir nuo jo vieno viskas priklauso Rusijoje. Toks manymas yra aiškus ženklas, kad nesuprantama, kaip veikia režimas Rusijoje.

Europos Sąjunga ir Jungtinės Valstijos suabejojo Serbijos galimybe prisijungti prie 27 Europos valstybių bloko po to, kai Belgradas pasirašė susitarimą su Maskva, kuriuo įsipareigojo rengti ilgalaikes “konsultacijas” užsienio politikos klausimais Rusijos karo Ukrainoje akivaizdoje. Serbijos pareigūnai penktadienį Niujorke pasirašė susitarimą su Rusijos užsienio teroro reikalų ministru S. Lavrovu Jungtinių Tautų Generalinės Asamblėjos kuluaruose, kur dauguma Vakarų delegacijų vengė Rusijos vyriausiojo teroristinės valstybės diplomato dėl šalies invazijos į Ukrainą.

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Emigracija, imigracija, demografija, Socialinės inžinerijos eksperimentai , Europa

Vokietijos Žaliųjų partija nori, kad „trečdalis visų valstybinių darbo vietų tektų imigrantams“

12 Tiesos.lt redakcija   2022 m. rugsėjo 26 d. 22:08

Siekdama skatinti „įvairovę“, Vokietijos valdančioji Žaliųjų partija Hanoverio mieste planuoja, kad vietiniai vokiečiai negalėtų gauti trečdalio visų skelbiamų valstybinių darbo vietų - jos turėtų būti skirtos migrantams. Tai reiškia, kad miestas stengiasi užimti „imigracijos miesto“ poziciją.

„Žaliųjų partijos mero dėka bus kitaip!“ – trečiadienį rašė Tviteryje turkų kilmės Žaliųjų partijos parlamentinės frakcijos sekretorė Filiz Polat.

Polat minėjo Hanoverio Žaliųjų partijai priklausantį merą Belit Onay, taip pat gimusį Turkijoje, kuris nori, kad trečdalis visų miesto valstybinių darbo vietų būtų skirta imigrantams.

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Socialinė politika, Ekonominė politika

Almantas Stankūnas. Su STT apie galimas nusikalstamas veikas energetikos sektoriuje

5 Tiesos.lt redakcija   2022 m. rugsėjo 26 d. 21:29

Šiandien, kartu su bendražygiu, partijos Nacionalinis susivienijimas valdybos nariu, teisininku Ramūnu Aušrotu apsilankėme STT ir, partijos įgalioti, liudijome dėl galimų nusikalstamų veikų energetikos sektoriuje.

Specialiųjų tyrimų tarnyba pakvietė liudyti Nacionalinio susivienijimo atstovus, kai jai Lietuvos Respublikos Generalinė Prokuratūra persiuntė partijos 2022-09-06 d. pareiškimą dėl valstybinio energetikos sektoriaus žlugdymo.

Pateikėme įdomios papildomos informacijos, kuri gali paskatinti teisėsaugos institucijas imtis išsamaus tyrimo.

Lauksime atsakymo.

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Šeimos politika, Socialinės inžinerijos eksperimentai

Dominykas Vanhara. Naujausia Laisvės partijos iniciatyva

5 Tiesos.lt redakcija   2022 m. rugsėjo 26 d. 21:28

Gerai, gerbiamieji, grįžkime prie Lietuvos aktualijų ir pakalbėkime apie naujausią Laisvės partijos iniciatyvą, kuri penktadienį sulaukė visos lavinos juokelių ir patyčių. Iš pradžių ir man buvo labai linksma, kartu su žmona smagiai pasijuokėme. Bet po to paskaičiau, kaip spaudoje šią iniciatyvą komentuoja įtakingi Laisvės partijos politikai, ir man jau pasidarė visiškai nebelinksma, ypač suvokiant, kad čia ne koks nors Seimo marginalas tokius komentarus dėsto, o valdančiosios partijos vienas iš įtakingiausių politikų, konkrečiai – Seimo žmogaus teisių komiteto pirmininkas Tomas Vytautas Raskevičius.

Tiksli jo komentaro citata: “Baudžiamoji atsakomybė už lytinį santykiavimą su žmogumi be aiškiai išreikšto laisvanoriško sutikimo reiškia, kad baudžiamajame procese galimai smurtavęs asmuo turėtų įrodyti, kur, kaip ir kada tą sutikimą gavo”. Man pakankamai keista, kaip kolegos teisininkai, komentavę šią, taip vadinamą, “iniciatyvą”, nesureagavo į tokį komentarą, nors šią iniciatyvą ir sudirbinėjo.

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Puslapis 3 iš 1493 < 1 2 3 4 5 >  Paskutinis ›

Rekomenduojame

Karas Ukrainoje. Du šimtai penkioliktoji (rugsėjo 26 diena)

JAV nevyriausybinės organizacijos finansuoja Vengrijos opoziciją

Tai šokiruoja: ES Komisijos Pirmininkė grasina Italijai, kad Briuselis turi „instrumentus“ tam atvejui, jei rinkimuose laimės netinkamos partijos

Karas Ukrainoje. Du šimtai keturioliktoji (rugsėjo 25 diena)

Kard. Sigitas Tamkevičius SJ. Visų blogybių šaknis – XXVI eilinis sekmadienis

Almantas Stankūnas. Ar interpeliacija Dainiui Kreiviui – tik imitacija?

Marius Parčiauskas. Kaip mobilizacija paveiks karo eigą?

Paskutinis verdiktas Albinui Kentrai ir „Miško broliams“

Sergejus Loznica stato Valstybiniame jaunimo teatre atvirai antiukrainietišką spektaklį

Karas Ukrainoje. Du šimtai tryliktoji (rugsėjo 24 diena)

ES tarnyba nekontroliuojama propaguoja LGBTQIA+ dienotvarkę

Patriotiškiausias Lietuvos jaunimo metų renginys Kaune. Konferencija „Labiau negu merginą? Meilė Lietuvai XXI amžiuje“

E. Macronas siūlo naują imigracijos politiką: migrantus siųs iš miestų į provinciją

Raimundas Kaminskas. Biografijos puslapiai – Juozas Albinas Lukša-Daumantas 1940–1941

Mobilizacinis patriarcho Kirilo pamokslas (pažintiniais tikslais)

Karas Ukrainoje. Du šimtai dvyliktoji (rugsėjo 23 diena)

Almantas Stankūnas. Ką prasitarė valdančiųjų atstovai apie elektros sektorių?

Algirdas Endriukaitis. Kas skolingas ir kam priklauso istorijos kraujo šluostymas?

Dovilas Petkus. Kurios partijos išduoda savo rinkėją?

Doc. dr. Darius Alekna. Apie šeimą, civilines sąjungas ir Seimą

Dominykas Vanhara. Kremliaus diplomatinės pergalės

Italijos rinkimai – žemės drebėjimas ES?

Karas Ukrainoje. Du šimtai vienuoliktoji (rugsėjo 22 diena)

Danija nutraukia asmenų, jaunesnių nei 50 metų, skiepijimą nuo kovido infekcijos

Marius Parčiauskas. Kaip išliksim, jeigu tėvystę siesim tik su skurdu ir depresija?

Linas Karpavičius. Kaip vyksta manipuliavimas žmonėmis?

Marius Parčiauskas. Rusijai atnaujinti puolimą nėra jokių šansų

Flandrijos vyskupai oficialiai parėmė ir pasiūlė tos pačios lyties porų laiminimo ceremoniją

Audrius Globys, dr. Darius Alekna. Ką valdžiai sako apklausos?

Karas Ukrainoje. Du šimtai dešimtoji (rugsėjo 21 diena)

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.