Šiaulių miesto savivaldybės Taryboje dirbau 2000–2003 metais ir tos kadencijos prisiminimai dori – nevogiau pati, o jei dėl kokios kolegų galimos aferos kildavo įtarimų, skelbiau apie tai žiniasklaidoje. Po 12 metų ir vėl siekiu Jūsų pasitikėjimą paversti Tarybos nario mandatu, kad kartu turėtume daugiau galių spręsti tai, kas rūpi mums visiems.
Mykolas Deikus. Rinkimai 2015. Šiaulių bendruomenių pavyzdys – Lietuvai

Savivaldos rinkimai išoriškai šiek tiek primena praėjusius prezidentinius rinkimus, kuriais buvo nusivylęs kadenciją baigęs Prezidentas Valdas Adamkus. Tačiau lankydamiesi Šiauliuose ir išvydę beveidžius kandidatus plakatuose neapsirikite: tikroji kova vyksta ne reklaminiuose skelbimuose, o gyvose bendruomenių diskusijose – akistatose su kandidatais į merus ir Šiaulių miesto tarybos narius. Ir ne dovanas nešančių politikų, o bendruomenių iniciatyva.
Dočys. Geroji naujiena iš pašto dėžutės

Labai nemalonus ryto ritualas yra pašto dėžutės patikrinimas. Jau seniai ten nesu radęs nieko džiuginančio. Jei laiškas, tai žinok – su sąskaitom, jei pranešimas – tai dar blogiau. Tokių laiškų nepatartina rytais atplėšti, o pranešimus – skaityti. Sugadins nuotaiką visai dienai, kaip nepatartina skaityti ir vakarais – negalėsi užmigti. Tai pasakykit man, ką su jais daryti?
Tomas Baranauskas. Didžiosioms partijoms sudarytos sąlygos į rinkimus kviesti tik savo elektoratą

Tomas Baranauskas | alkas.lt
Šiandien Vilniuje, šiukšlių dėžėje prie „Maximos“ Pelesos gatvėje, pamačiau pluoštą Lietuvių namų apylinkėje Nr. 452 balsuojančių rinkėjų kortelių. Jos skirtos Pelesos g. 37 ir Dzūkų g. 43 namų gyventojams – iš viso 13 kortelių.
Elito naujienos: Prezidentės ir konservatorių rėmėjai A. Greitai bei A. Užkalnis lengvai sudorojo dar vieną priešą

Televizijos laidų vedėjas Andrius Rožickas savo paskyroje socialiniame tinkle nusiskundė dėl kolegos Algio Ramanausko-Greitai abejotino mandagumo elgesio. Pagarsėjęs VSD užsakymų vykdytojas ir įtartinos praeities žurnalistų demaskuotojas A. Ramanauskas, A. Rožicko teigimu, parduotuvėje jį užkalbinęs nelabai gražiais žodžiais.
Dr. Jonas Punys. Ar gyventojai gali daryti įtaką seniūnijos ir savivaldybės veiklai?

Teoriškai gali – dabar net rinksim Merą! Praktiškai – NE! O kodėl „NE“? Panagrinėkime.
Gyventojų atstovas aukštesnėse instancijose šiuo metu yra seniūnaitis, kurio visuomeninė pareigybė buvo įteisinta Vietos savivaldos įstatyme. Ten pat įteisinta ir seniūnaitijų teritorijos (seniūnijos teritorijos dalys). Kiekvienas gyventojas gali kreiptis į seniūnaitį ir išsakyti savo problemas, pageidavimus. Tačiau jeigu gyventojų seniūnaitijoje yra 500? Ar pajėgus seniūnaitis pabendrauti su kiekvienu? Aišku, kad ne. Taigi, seniūnaitis yra tiktai žmonių atstovavimo regimybė, apsimetimas.
Darbai be reklamos, arba Kodėl aš balsuosiu už Ireną Vasinauskaitę

Pilietiniame portale Tiesos.lt Irena Vasinauskaitė publikuoja straipsnių seriją apie Šiaulių visuomenininkus, susibūrusius po Lietuvos sąrašo vėliava savivaldos rinkimams, todėl nusprendžiau trumpai parašyti ir apie tų straipsnių autorę.
Kadaise abi baigėme tą pačią Juliaus Janonio gimnaziją, turinčią ilgametes švietėjiškas tradicijas. Net ir sovietiniais laikais mūsų kvalifikuoti, apie Tėvynės meilę nebijoję kalbėti mokytojai daug dėmesio skyrė lietuvių kalbai ir literatūrai, pagarbai gimtajam kraštui. Tas ypatingas, sakyčiau, „janonietiškas“ įskiepis mums liko visam gyvenimui.
Irena su vyru vieni pirmųjų stojo į kovą už nepriklausomybę nuo Sovietų sąjungos. Stojo ryžtingai, į antrą planą nustūmę savo saugumą, asmeninius reikalus. Ji ne tik išsaugojo Šiaulių Sąjūdžio archyvus, bet ir išleido juos atskira knyga, kurioje pasidalijo ir prisiminimais.
Darbai be reklamos, arba Kodėl aš renkuosi balsuoti už Ireną Vasinauskaitę

Pilietiniame portale Tiesos.lt Irena Vasinauskaitė publikuoja straipsnių seriją apie Šiaulių visuomenininkus, susibūrusius po Lietuvos sąrašo vėliava savivaldos rinkimams, todėl nusprendžiau trumpai parašyti ir apie tų straipsnių autorę.
Esu baigusi tą pačią Juliaus Janonio gimnaziją, turinčią ilgametes švietėjiškas tradicijas. Net ir sovietiniais laikais mūsų kvalifikuoti, apie Tėvynės meilę nebijoję kalbėti mokytojai daug dėmesio skyrė lietuvių kalbai ir literatūrai, pagarbai gimtajam kraštui. Tas ypatingas, sakyčiau, „janonietiškas“ įskiepis mums liko visam gyvenimui.
Pirmasis Gavėnios sekmadienis. Geroji Naujiena: „Atėjo įvykdymo metas, Dievo Karalystė čia pat! Atsiverskite ir tikėkite Evangelija!“

Pelenų trečiadienį įžengėme į Gavėnią – keturiasdešimties dienų kelionę į Prisikėlimą. Kaip Jėzus kad išėjo į dykumą, taip ir mes ryžkimės patirti savąją dykumą – pabūti vieni, išgyventi tuštumą, sausrą, tylą, kad toli nuo pasaulio tuštybės patirtume Jo pilnatvę ir atkurtume bendrystę su Dievu ir Jo žmonėmis.
Kviečiame savo skaitytojus jungtis maldoje už Lietuvą Tiesoje: tegul įsikūnijusi Meilė augina mūsų tikėjimą ir meilę, kad neprarastume drąsos ir vilties net ir piktojo išpuolių akivaizdoje.
Dr. Romas Pakalnis. Žmonėms reikia suteikti platesnę alternatyvą

Tiesos.lt portalas pristato aplinkosaugininko, Sąjūdžio iniciatyvinės grupės nario, Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos pirmininko, daktaro Romo Pakalnio, kartu su Lietuvos Sąrašu kandidatuojančio į Vilniaus tarybą, poziciją.
Mūsų rinkėjai ieško geriausio varianto, kuris išvestų šalį iš dvasinio pasimetimo. Pamaniau, kad dar yra jėgų, kurios galėtų padėti išeiti iš dvasinio liūno, todėl ir esu su Lietuvos Sąrašu.