Irena Petraitienė | Bernardinai.lt
Minėdami 75-sias pirmojo lietuvių trėmimo į Sibirą metines, siūlome prisiliesti prie gyvų mūsų tautiečių istorijų, liudijančių žmogiškos sielos triumfą pačiomis baisiausiomis sąlygomis.
Irena Petraitienė | Bernardinai.lt
Minėdami 75-sias pirmojo lietuvių trėmimo į Sibirą metines, siūlome prisiliesti prie gyvų mūsų tautiečių istorijų, liudijančių žmogiškos sielos triumfą pačiomis baisiausiomis sąlygomis.
Seimas paskyrė Socialinių reikalų ir darbo komitetą pagrindiniu iš naujo svarstyti Konstitucijos pataisas, papildančias šeimos sąvoką, rašoma lrs.lt svetainėje.
Demokratija ir valdymas, Prezidentas ir jo komanda
Kaip visi žinome, didžiausios valdžios aferos atliekamos tyliai, ramiai, paprastai vasaros atostogų metu arba dar neatsikvošėjus po jų ir kokios nors dar tebekraujuojančios istorinės žaizdos fone.
Mažne prieš metus, kukliai minint paskutiniojo Žemaitijos partizano Prano Končiaus-Adomo 50-ąsias žūties metines, šio Lietuvos laisvės gynėjo atminimas buvo gana „stribokiškai“ išniekintas. Po spaudoje kilusio proginio ažiotažo minint 75-ąsias holokausto metines, partizanų Kardo rinktinės štabo nariui, žvalgybos skyriaus viršininkui P.Končiui-Adomui labai „originaliu“ būdu buvo atimtas pomirtinis apdovanojimas – Vyčio kryžiaus ordinas. Prezidentė Dalia Grybauskaitė tyliai, gražiai, ramiai 2015 metų rugsėjo 18 dienos Dekretu nr.1 K-438 pakeitė Prezidento Valdo Adamkaus 2000 metų vasario 11 dienos dekretą Nr.767 ir šiuo metu prezidentūros norminių aktų bazėje galime rasti du dekretus „Dėl ginkluoto pasipriešinimo [rezistencijos] dalyvių-karių savanorių apdovanojimų Vyčio Kryžiaus 4-ojo laipsnio ordinu“, kurį prieš šešiolika metų pasirašė tuometinis šalies vadovas. Skirtumas tik tas, kad viename jų Prano Končiaus-Adomo pavardė yra, o kitame – jau ne. Taigi, iš pirmo žvilgsnio susidaro toks įspūdis, kad Prezidentas Valdas Adamkus ir apdovanojo Kardo rinktinės kovotoją, ir ištrynė jį iš pagerbtųjų sąrašo, bet jau tuomet, kai nebebuvo S.Daukanto aikštės rūmų šeimininku. O Dalia Grybauskaitė, pakeitusi jo Dekretą, ir vėl „nė prie ko“?
Seimas priėmė Piliečių įstatymų leidybos iniciatyvos ir Referendumo įstatymų pataisas (projektai Nr. XIIP-2781(3), Nr. XIIP-2782(2), kuriomis nuspręsta sudaryti galimybę piliečių parašus dėl įstatymo leidybos iniciatyvos ir referendumo paskelbimo rinkti ir elektroninio ryšio priemonėmis, skelbiama lrs.lt svetainėje.
Be įprasto būdo – piliečių parašų rinkimo lapų išdavimo, Vyriausiosios rinkimų komisijos informacinėje sistemoje taip pat bus sukuriama prieiga prie elektroninės formos piliečių parašų rinkimo lapo ir sudaroma galimybė jame pasirašyti. Kaip nustatyta įstatymuose, Vyriausioji rinkimų komisija turės užtikrinti piliečių, pasirašančių elektroninės formos piliečių parašų rinkimo lape, duomenų apsaugą.
Jeigu skaičiuojant gautus piliečių parašus bus nustatoma, kad pilietis pasirašė du ar daugiau kartų arba pasirašė ir piliečių parašų rinkimo lape, ir elektroninės formos piliečių parašų rinkimo lape, jo visi parašai bus neįskaičiuojami.
Seimo priimtos naujas nuostatos įsigalios 2016 m. spalio 1 d.
Individualūs balsavimo rezultatai – ČIA, pagal frakcijas – ČIA.
Seimas po svarstymo pritarė Pagalbinio apvaisinimo įstatymo projektui (Nr. XIP-2502(4) ES), kuriuo siekiama nustatyti moters pagalbinio apvaisinimo sąlygas, būdus, tvarką, taip pat po pagalbinio apvaisinimo gimusio vaiko teises, skelbiama lrs.lt svetainėje.
Už įstatymo projektą balsavo 51 Seimo narys, prieš – 10, susilaikė 31 parlamentaras. Tam, kad jis būtų priimtas, Seimas turės balsuoti dar kartą (inividualūs balsavimo rezultatai – ČIA; balsavimas pagal frakcijas – ČIA – Tiesos.lt past.).
Siūlome susipažinti su Kauno arkivyskupo metropolito Liongino Virbalo kalba Gedulo ir vilties bei Okupacijos ir genocido dienoms atminti skirtame minėjime, kuris įvyko birželio 14 d. Seimo Kovo 11-osios salėje.
Jūsų Ekscelencija Lietuvos Prezidente, Lietuvos Respublikos Vyriausybės ir Seimo vadovai ir nariai, šio minėjimo svečiai ir dalyviai,
šiandien prisimename šimtus tūkstančių į Sibirą ištremtų Lietuvos žmonių, jų kančias ir mūsų žemėje pralietą kraują. Minime okupacijos tragediją, kai akis į akį susidūrė dvi siaubingiausios praėjusio amžiaus ideologijos – komunizmas ir nacizmas. Abi ideologijos žadėjo sukurti tobulą visuomenę ir šią „tobulybę“ pradėjo kurti „apsivalydamos“ nuo tų, kurie būdavo laikomi netobulais, kenksmingais, nepageidaujamais. Vienu atveju tai būdavo žydai, romai ar kiti ne arijų kilmės žmonės, kitu atveju – buržuaziniais nacionalistais, buožėmis pavadinti dori ir savo šalį mylintys piliečiai. Tikrovėje tai reiškė prievartą, kraują, ašaras ir visada vedė į nelaisvę, į vergystę. Žmogus buvo aukojamas ideologijos stabui ir traktuojamas kaip medžiaga, kurią reikia arba suformuoti, arba sunaikinti. Ten, kur žmogus tampa tik priemone, prasideda kelias į tironiją.
Pagaliau užgriuvo vasara, atostogos. Kalendorinis gamtos ciklas nelyg gelbėjimosi ratą mums meta galimybę ištrūkti iš slogaus, valstybę krečiančio politinio šaršalo. Pasitraukt į sodybas, paupius ir paežeres, į jūros paplūdimius – padykinėti ir atsipūsti, išsivėdinti perkaitusias galvas nuo įtampų ir skandalų, kokių dar nebuvom regėję per pastarąjį amžiaus ketvirtį.
Nežinau, kas, bet gerai sugalvojo, kad vasara prasideda nuo Tėvo dienos. Šis „proginis“ literatūrinis etiudas ir bus Tėvo ir Tėvynės tema. Apie tuos didelius, amžinus dalykus gali svarstyti ramiai, be jokio erzelio ar susinervinimo. Priešingai nei apie valstybę ir netikusius jos reprezentantus – valdininkus, kurie vis paslysta, apsimeluoja, apsivagia.
Sveikatos apsaugos politika, Šeimos politika
Bernardinai.lt
Šiandien Lietuvos Respublikos Seime numatytas svarstyti Pagalbinio apvaisinimo įstatymo projektas. Jo kelias Seime prasidėjo prieš gerą dešimtmetį. Per tą laiką teko dalyvauti ne vienuose LR Seimo sveikatos reikalų komiteto surengtuose klausymuose ir ne viename posėdyje, kuriame buvo svarstomi šio įstatymo projektai. Klausantis įvairių nuomonių, o ypač emocijų, kuriomis jos būdavo iliustruojamos, nevalingai peršasi mintis, jog sutuoktiniai, negalintys susilaukti vaikų, yra tarsi anapus šių diskusijų. Jog jų tikrosios nevaisingumo priežasties niekas net nenori išsiaiškinti ir juo labiau išgydyti. Tarsi tvyrotų nerašyta nuostata: moteris nori vaiko, tai ir duokim jį greičiau. Yra keletas faktų, kurie verčia abejoti nuoširdumu tų, kurie „mušasi į krūtinę“ ir atkakliai įtikinėja, jog nori padėti nevaisingoms šeimoms.
Liustracija ir desovietizacija
Ministro pirmininko patarėja, LSDP pirmininko Algirdo Butkevičiaus pavaduotoja Auksė Kontrimienė 2016 m. birželio 8 d., prieš po dienos vyksiantį Seimo posėdį, kuriame turėjo būti svarstoma rezoliucija dėl LKP pasmerkimo, išplatino rašinį, pavadintą Lietuvos nekomunistai, vienykimės! (15 min.lt, Čikagos aidas, Kontrimiene.lt, Kauno diena, Veidaknygė, LSDP Vilnius.lt), kuriame davė aiškų signalą LSDP frakcijai bei buvusiems LKP nariams Seime nebalsuoti už tokią rezoliuciją.
Lietuva yra stebuklų šalis. Lietuvoje buvo įgyvendinta dar viena „zadanija“. Vos tik LR Seime atsirado iniciatyvos mažinti alkoholinių gėrimų vartojimą, iš karto atsirado iniciatyvos, kuriomis siekiama „patikslinti“ alkoholinių gėrimų vartojimo statistiką.
© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.