Tinklaraštis

Demokratija ir valdymas

Žinių radijas klausia: Kokia ta mūsų demokratija?

3 Tiesos.lt siūlo   2016 m. rugsėjo 25 d. 0:01

Vaizdas iš stop kadro

ziniuradijas.lt

Sakoma, kad demokratija – bloga santvarka, bet geriau niekas nesugalvojo. Sugalvojo, bet tik ar buvo leista įgyvendinti?

Kiek demokratijos yra Lietuvoje ir kokia ji, laidoje „Atviras pokalbis“ diskutuoja Vytauto Didžiojo universiteto profesorius Lauras Bielinis, rašytojas Vytautas Rubavičius ir tinklaraštininkas Liutauras Ulevičius.

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Institucijų ir pareigūnų korupcija bei savivalė, Demokratija ir valdymas

Diana Vilytė: „Vieni iš kitų vogti negalime“

3 Tiesos.lt siūlo   2016 m. rugsėjo 24 d. 16:44

Justinas Argustas | „Lietuvos žinios“

Gynybai ir saugumui skirti mokesčių mokėtojų milijonai Lietuvos kariuomenėje byrėjo tarsi pro kiaurą rėtį. Antai keliolika kariuomenės pirkimų pernai ir šiemet patikrinusi Viešųjų pirkimų tarnyba (VPT) penkiuose jų aptiko aibę pažeidimų ir pareiškė, kad šios sudarytos sutartys turėtų būti nutrauktos. Beveik 30 mln. eurų – tokia yra šių penkių pirkimų bendra vertė.

„Palaida bala“, „sisteminės ydos“ – tokie viešųjų pirkimų kariuomenėje apibūdinimai, anot VPT vadovės Dianos Vilytės, nė kiek neperdėti. „Auksinių šaukštų ir šakučių“ pirkimo istorija, regis, apnuogino didžiules problemas, apie kurias ne vienus metus tiesiog tylėta. Aiškėja, kad, pavyzdžiui, 15 KAM Įsigijimų departamento darbuotojų nepajėgė suskaičiuoti, kiek ir kokių prekių pirko iš bendrovės „Nota Bene“. O su VPT vadove pernai ir šiemet bendravę už kariuomenės viešuosius pirkimus atsakingi asmenys jos prašydavo ne patarimų, kaip elgtis su galbūt nesąžiningu tiekėju, o kaip prekes įsigyti „tučtuojau“, neskelbiamų derybų būdu. Apie visa tai ir apie susitikimus su Krašto apsaugos ministerijos (KAM) bei Lietuvos kariuomenės vadovybe „Lietuvos žinios“ kalbėjosi su VPT direktore Diana Vilyte.

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Demokratija ir valdymas

Verslininkas Arūnas P. Paliulis: Mes tik sudedam kryžiukus – Seimą išrenka sistema

8 Tiesos.lt siūlo   2016 m. rugsėjo 24 d. 15:28

Arūnas Paliulis. Irmanto Sidarevičiaus nuotr.

Danutė Šepetytė | „Respublika“

Skaitytojų pasitikėjimą pelnęs verslininkas Arūnas Povilas Paliulis šįkart dalijasi mintimis apie artėjančius Seimo rinkimus. Ta dingstimi jis prisimena 1993 metų pokalbį su šviesaus atminimo „Respublikos“ žurnalistu Vitu Lingiu, kuris, klausiamas, už ką balsuos rinkimuose, atsakė: nė už vieną... Į klausimą, gal žino, už ką balsuos „Vilniaus brigados“ vadeivos, sakė: „Už visus, nes taip nepralaimės“. Toliau aiškinęs, kad politiniai procesai Lietuvoje jam primena centrinę stotį, kur pirmame plane rikiuojasi gražūs vėliavomis ir šūkiais išpuošti vagonai, o jiems įkandin juda pilkas ir neryškus, be užrašų lokomotyvas, kuris ir stumia visą sąstatą, metaforiškai kalbant, valdo valstybę. Vienas kitą vejančių skandalų fone metafora įtaigi ir šiandien.

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Demokratija ir valdymas

Vytautas Rubavičius: Be stiprios nacionalinės valstybės tauta neišliks

24 Tiesos.lt siūlo   2016 m. rugsėjo 24 d. 1:58

Vytautas Rubavičius. Bernardinai.lt nuotr.

Remiu tas politines jėgas, kurios siekia laimėti rinkimus tam, kad pasidalintų valdžia su Lietuvos žmonėmis. Kitaip neįmanoma nusimesti nomenklatūrinių partinių sąrašų pančius ir kartu kurti demokratinę Lietuvą. Ką reikėtų pirmiausia daryti?

Pirmiausia, keisti politinę sistemą, plečiant tiesioginės atstovaujamos demokratijos (savivaldos)  sritį. Įtvirtinti tiesioginius seniūnų ir merų rinkimus, suteikti teisę Seimo rinkimuose dalyvauti ir rinkimų komitetų iškeltiems kandidatams. Partijų ir rinkimų komitetų varžymąsi rinkimuose – demokratijos gyvybingumo prielaida. Taip pat būtina leisti dalyvauti parlamento rinkimuose ir visuomeniniams komitetams. Lisabonos sutartyje įrašytas pagrindinis europinės demokratijos principą – tiesioginis atstovavimas.

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Demokratija ir valdymas

Iš arti. Kaip generalinis prokuroras Evaldas Pašilis atsakinėjo į Seimo narių iš anksto jam pateiktus klausimus

0 Tiesos.lt redakcija   2016 m. rugsėjo 24 d. 1:49

lrs.lt nuotr.

Rugsėjo 20 d. Seimo vakariniame plenariniame posėdyje generalinis prokuroras Evaldas Pašilis atsakinėjo į Seimo narių iš anksto jam pateiktus klausimus. Parlamentarai domėjosi kariuomenės pirkimų tyrimų istorija, pavaduotojų pasirinkimo aplinkybėmis ir pan.

Prievolę atsakyti į Seimo narių iš anksto raštu pateiktus klausimus pagal Seimo statuto 209 straipsnį turi atskiri Vyriausybės nariai, valstybės kontrolierius ir tie valstybės institucijų vadovai, kuriuos skiria Seimas arba kurių paskyrimui reikalingas Seimo pritarimas (išskyrus teisėjus).

Pateikiame generalinio prokuroro E. Pašilio atsakymai į Seimo narių klausimus.

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Ekonominė politika

Vokietija apie JAV ir ES laisvos prekybos sutartį: amerikiečiai siūlo trupinius

2 Tiesos.lt siūlo   2016 m. rugsėjo 24 d. 0:41

AFP/Scanpix nuotr.

Edvardas Špokas | LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt

Vokietijos ekonomikos ministras pareiškė, kad šiemet tikrai nebus baigtos Europos Sąjungos ir Jungtinių Valstijų derybos dėl laisvos prekybos. O labiausiai dėl to kalti – patys amerikiečiai. Už prekybą atsakingiems ES ministrams, Bratislavoje nepavyko išspręsti prieštaravimų susitarimui, kurio nauda Europai vertinama daugiau nei 100 mlrd. eurų. Vis stiprėjant euroskeptikams ir antiglobalistams, rinkimų laukiančios Prancūzija ir Vokietija, siūlo stabdyti derybas. Tačiau viltis, kad po mėnesio bus pasirašytas prieštaringai vertinamas laisvos prekybos susitarimas su Kanada – lieka. Nors kai kurios šalys dar vis nepatenkintos ir prašo patikslinimų, Europos Komisija tikina, kad jokių persiderėjimų nebus.

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Istorija

Algimantas Zolubas. Antisemitizmo provokavimo vajus

48 Tiesos.lt redakcija   2016 m. rugsėjo 23 d. 14:29

Algimantas Zolubas. Asmen. alb. nuotr.

Kai šviesaus atminimo rašytojas Jonas Mikelinskas, matydamas išskirtinį žydų genocido eksploatavimą žiniasklaidoje, kėlė klausimą, kodėl toks genocidas apsireiškė tolerantiškoje kitataučiams Lietuvoje, niekas iš mūsų rašytojų bei intelektualų nepanoro nei šio klausimo tyrinėti, nei apie tai diskutuoti, o žydų tautybės rašytojo oponentai trumpai jam atsakė: „Mums nesvarbu,  kodėl toks genocidas buvo, mums svarbu, jog jis buvo“.

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Demokratija ir valdymas

Irena Vasinauskaitė. Ne „žinau, ką renku“, o žino, ką perša?...

18 Tiesos.lt redakcija   2016 m. rugsėjo 23 d. 0:29

zinaukarenku.lt nuotr.

Šiauliečiai turi puikias, dar nuo Atgimimo laikų besitęsiančias tradicijas burtis bei aptarinėti svarbius visuomeninio-pilietinio gyvenimo procesus. Daugiau nei prieš ketvirtį amžiaus Povilo Višinskio bibliotekos salėje rinkdavosi Šiaulių sąjūdžio aktyvistai ir iki šiol čia buriasi bei tariasi pilietiškiausi miesto bendruomenės žmonės.

Dabar visuomenę diskusijoms telkia Šiaulių nevyriausybinių organizacijų [prezidentė Vida Pociuvienė] bei Apskrities Bendruomenių [pirmininkė Nijolė Malakauskienė] konfederacijos.

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Teisėkūros iniciatyvos

Iš arti. Kaip Seimo nariai svarstė, kiek atstovų Tauta turėtų deleguoti į Seimą

6 Tiesos.lt redakcija   2016 m. rugsėjo 23 d. 0:08

lrs.lt nuotr.

Siūlome susipažinti, kaip parlamentarai svarstė pasiūlymą keisti Konstitucijos 55 straipsnį ir jame numatyti naują Seimo narių skaičiaus nustatymo tvarką.

Pataisa siūloma Konstitucijoje aiškiai nurodyti, kad Seimo narių skaičius turi būti tiesiogiai proporcingas gyventojų skaičiui. Kintant gyventojų skaičiui Lietuvoje, būtų nustatomas ir naujas Seimo narių skaičius, tačiau jau ne kiekvieną kartą keičiant Konstituciją, o Seimo priimtą įstatymą. Taip būtų išvengta sudėtingų Konstitucijos koregavimo procedūrų ateityje.

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Demokratija ir valdymas

Marty Linsky: „Lyderystė yra gebėjimas nuvilti savo žmones tokiu greičiu, su kokiu jie gali susitaikyti

2 Tiesos.lt siūlo   2016 m. rugsėjo 22 d. 23:49

Marty Linsky. Dmitrijaus Radlinsko nuotr.

ntanas Manstavičius | Alfa.lt

„Rinkimai neturi nieko bendro su lyderyste – tai yra konkurencija, nukreipta į pergalę, visai kaip sporte“, aiškina JAV Harvardo universiteto Kennedy valdžios mokyklos dėstytojas Marty Linsky. Lyderystę apibrėždamas kaip siekį padėti žmonėms susitvarkyti su jų problemomis, jis tikina, kad kiekvienas asmuo, susiklosčius tinkamoms aplinkybėms, gali imtis lyderio vaidmens – ir taip prisidėti kuriant geresnį pasaulį.

Viešėdamas Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institute (VU TSPMI), M. Linsky pasakojo savo karjerą pradėjęs nuo politikos, tačiau vėliau apsisprendęs pasukti į akademinį pasaulį. Šiandien jis daug dėmesio skiria lyderystės problemai, kuri, pasak eksperto, dažnai yra klaidingai suprantama.

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Puslapis 1174 iš 1467‹ Pirmas  < 1172 1173 1174 1175 1176 >  Paskutinis ›

Rekomenduojame

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt šeštoji (rugpjūčio 8 diena)

Kardinolas S. Tamkevičius SJ. Tikėjimo išbandymai – XIX eilinis sekmadienis

Nesitikėkite, kad sveikatos apsaugos valdininkai rekomenduos susilaikymą, idant sulėtintų beždžionių raupų plitimą

Vytautas Sinica. Persona, vadovaujanti organizacijai Amnesty International

Kastytis Braziulis. Keli pastebėjimai dėl Erdogano ir putino susitikimo Sočyje

Ar iš tiesų esame laisvi daryti ką norime?

Kastytis Braziulis. Amnesty International metė šešėlį visai Ukrainos kariuomenei ir jos prezidentui

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt ketvirtoji (rugpjūčio 6 diena)

Nesant poreikio operacijai kiekvienas vokietis galės keisti savo lytį kartą metuose

Kilni donorystė ar išmėsinėjimo įstatymas

Almantas Stankūnas. Na ką, Perlas Energija iššovė sau į koją?!

Dominykas Vanhara. Elektros „tiekėjų“ verslo planas labai paprastas

Ligitas Kernagis. Įspėjimas tėvams

Arūnas Dulkys įteisino medikamentinį lyties keitimą

Mokslininkai kelia ieškinį dėl JAV valdžios vykdomos soc. žiniasklaidos cenzūros

Valstybės auditas: Lietuvos miškais rūpinamasi nepakankamai

Baltarusijos protektoratas

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt trečioji (rugpjūčio 5 diena)

Almantas Stankūnas. Elektros kaina Lietuvoje yra didesnė net 100 kartų!!!

Edvardas Čiuldė. Kukurūzų vaikai iš 2050 metų Lietuvos viešbučio

Žmogaus teisių gynėjai ragina pašalinti Rusiją iš JT žmogaus teises ginančios ir visų kitų JT struktūrinių padalinių

Dominykas Vanhara. Visas šis blogis yra gyvas ir šiandien

Čekijos prezidentas su grupe parlamentarų siekia Konstitucijoje įtvirtinti vyro ir moters santuoką

Lenkijoje po Konstitucinio tribunolo sprendimo smarkiai sumažėjo abortų skaičius

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt pirmoji (rugpjūčio 3 diena)

Švedijoje „keisti lytį“ bus dar lengviau

Išėjo Liudvikas Jakimavičius

Almantas Stankūnas. Pavojingiausias yra Blogis, kuris ateina tyliai, minkštomis šlepėtėmis ir prisidengdamas geromis idėjomis

„Už Balos”. Kinija-Rusija-Iranas-Hunteris

Apklausa: gyventojai homoseksualių šeimų klausimą nori spręsti referendumu, tam pritaria net ir valdančiųjų elektoratas

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.