Tinklaraštis

Ukraina, Rusija

Karas Ukrainoje. Du šimtai septynioliktoji (rugsėjo 29 diena)

46 Tiesos.lt redakcija   2022 m. rugsėjo 29 d. 21:26

Aurimas Navys | Veidaknygė

Politinis strateginis lygmuo

Vakar JAV ambasada paragino savo šalies piliečius skubiai palikti Rusiją ir nevykti į šią šalį. “JAV piliečiai neturėtų vykti į Rusiją, o gyvenantys ar keliaujantys Rusijoje turėtų nedelsdami išvykti iš Rusijos, kol galioja ribotos komercinių kelionių galimybės”, - paskelbta oficialioje JAV ambasados Maskvoje interneto svetainėje.

Viena tokio raginimo priežasčių - mobilizacija. Dvigubą - JAV ir Rusijos pilietybę turintys žmonės baiminasi dėl savo gyvybės, nes vyrai gali būti pašaukti į kariuomenę. Kita priežastis - įtampa tarp JAV ir Rusijos dėl branduolinių grasinimų. JAV labai rimtai vertina Putlerio branduolinius grasinimus, paskelbus apie “dalinę mobilizaciją”, bei Medvedevo teiginius, kad NATO nesikiš į karą net ir po branduolinės atakos.

Gerai tai, kad JAV į orą pakėlė žvalgybos lėktuvus, kurie nuolat stebi Rusijos branduolines šachtas ir arsenalus. JAV šiuo metu nemato požymių, kad Rusija ruoštųsi panaudoti branduolinį ginklą, tačiau CIA direktorius taip pat pareiškė, kad reikia ir toliau stebėti, ar nėra ruošiamasi suduoti branduolinį smūgį.

Nors Rusija ne pirmą kartą grasina branduoliniu ginklu, tačiau pastaroji JAV reakcija rodo, kad turima rimtos informacijos apie tokių ketinimų galimybę. Ta proga, JAV prezidento patarėjas nacionalinio saugumo klausimais Jake Sullivan telefonu kalbėjosi su Rusijos Nacionalinio saugumo tarybos sekretoriumi Nikolajumi Patruševu ir davė jam labai aiškiai suprasti, kad branduolinės grėsmės atveju, Rusijai bus suduotas triuškinamas smūgis.

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Emigracija, imigracija, demografija, Socialinės inžinerijos eksperimentai , Europa

Vokietija: Berlyno policijai nebeleidžiama registruoti, kad jauni kriminaliniai nusikaltėliai yra migrantų kilmės

6 Tiesos.lt redakcija   2022 m. rugsėjo 28 d. 19:49

Užsieniečiai Vokietijoje atsakingi už neproporcingi didelį skaičių sunkių nusikaltimų, įskaitant nužudymus, prievartavimus bei užpuolimus.

Nuo 2011 metų Berlyno policijos buvo reikalaujama registruoti, ar įtariamasis nusikaltimu iki 21 metų yra migrantų kilmės, net jei jis ar ji turi vokišką pasą. Tačiau šis svarbus duomenų aspektas nuo rugpjūčio 3 dienos buvo slapta panaikintas ir tokia įvykių eiga tik dabar ima aiškėti.

Yra rimta priežastis, kodėl Berlyno kairiosios pakraipos vadovybė galėtų nenorėti, kad ši informacija būtų prieinama visuomenei. Pastaraisiais metais apie tris ketvirčiai visų įtariamųjų iki 21 metų, suimtų dėl sunkių nusikaltimų, tokių kaip žmogžudystės, netyčiniai nužudymai, išprievartavimai, seksualiniai užpuolimai ir grasinimai prievarta buvo migrantų kilmės. Tiesą sakant, tik kas ketvirtas įtariamasis šioje amžiaus grupėje turėjo Vokietijos pilietybę turinčius tėvus.

Jau liepos pabaigoje Berlyno Vidaus senato Senato departamentas, laikomas vienu iš labiausiai kairuoliškų vadovybių Vokietijoje, slapta priėmė sprendimą, kad „migrantų kilmės registracija turėtų būti kiek įmanoma greičiau nutraukta.“ Pasak Vokietijos laikraščio Berliner Zeitung, po to policijos vadovai informavo apie tai visus pareigūnus. Policininkai galėdavo nurodyti suimtųjų migrantų kilmę paprastu kompiuterio pelės paspaudimu, bet žymos langelis nuo rugpjūčio 3 dienos nebeveikė.

Berlyno policija įrodinėjo, kad kriminalinių nusikaltėlių kilmės registracija yra svarbi norint suprasti, kaip šie jauni žmonės buvo įtraukti į nusikaltimą. Be to, Berlyną pastaraisiais metais ėmė varginti klanų nusikaltimai, įskaitant eilę žinomų žmonių žmogžudysčių. Tiesą sakant, miesto prokuroras 2020 metais tvirtino ( ), kad migrantų klanai yra pagrindinis veiksnys, lemiantis aukštą nusikaltimų dažnį mieste. Policija būtų galėjusi geriau stebėti šias grupes ir suprasti jų struktūrą turėdama tikslius duomenis, ar įtariamieji migrantų kilmės.

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Užsienio politika, Europa

Nauja valdžia Italijoje? Vytautas Sinica

16 Tiesos.lt redakcija   2022 m. rugsėjo 28 d. 18:55

Šį savaitgalį Italijoje rinkimus laimėjo „Italijos broliai“, o dar prieš savaitę Švedijoje antrą vietą rinkimuose užėmė Švedijos demokratai. Abi partijos rinko virš 20 procentų, abi (greičiausiai) formuos savo šalių vyriausybes, abi prieš dešimtmetį net nepatekdavo į parlamentą. Abi šias partijas galima drąsiai pavadinti nacionalistinėmis: jos prieš nevaldomą migraciją, gilesnę Europos integraciją, multikultūralizmą. Globalistams jos kelia traukulius ir siaubą.

Liberalų ir žiniasklaidos įprastai skelbiama, kad tokios partijos privalo būti prokremliškos, Putino išlaikomos ar bent palaikomos. Bet yra priešingai: tiek „Italijos broliai“, tiek Švedijos demokratai yra labai antirusiški, labai už pagalbą Ukrainai, įskaitant ginklais. Būtų galima net sakyti, kad tai labiausiai antiputiniškos savo šalių partijos. Tiesa ta, kad Europoje yra dvi grupės nacionalistinių partijų: vienos jų iš tiesų prorusiškos ir Europos Parlamente buriasi į „Tapatybės ir demokratijos“ frakciją, kitos gi yra labai antirusiškos ir buriasi į Konservatorių ir reformistų frakciją (yra pavienių išimčių).

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Socialinė politika, Ekonominė politika

Algimantas Matulevičius. Apie energijos kainas kitu kamp

6 Tiesos.lt siūlo   2022 m. rugsėjo 28 d. 18:54

Pastoviai girdimas naratyvas sklindantis iš valdančiūjų, kad energijos, o paskui ją ir visos kitos kainos lipa į neregėtas aukštumas, yra pasaulinio masto problema ir nuo Lietuvos visiškai nepriklauso. Deja čia yra tik dalis tiesos. Tarp kitko, net pasaulinio masto kainų kilimą paaiškinti tik paprasta ekonomine logika nelabai įmanoma. Taip kainų kilimui dalinę, pabrėžiu tik dalinę įtaką turėjo ir turi COVID-19 pandemijos pabaiga (bent sąlyginė), Europai karas Ukrainoje. Tačiau tokio mąsto kainų augimas vien šiais faktoriais sunkiai paaiškinamas. Nes stebint pasaulinės ekonomikos augimo arba vartojimo rodiklius ir juos vertinant nesimato nei fantastiškai išaugusio vartojimo nei su tuo susieto gamybos augimo. Pirmoji šioje situacijoje besiperšanti išvada, kad toks drąstiškas kainų augimas deja ne pačios ūkininkavimo-ekonomikos virsmo pagimdytas, o tam tikrų įtakos grupuočių specialiai inspiruotas. Bet palikime tai tarptautiniams ekspertams, o mes pasižvalgykime savame kieme.

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Užsienio politika, Europa

Edvardas Čiuldė. Georgia Meloni pergalė kaip lango atidarymas į sodą

7 Tiesos.lt redakcija   2022 m. rugsėjo 28 d. 18:54

G. Meloni vedamos partijos pergalė Parlamento rinkimuose Italijoje įleido gaivinantį oro gūsį į pridvisusius ES apartamentus. Iš tiesų, tos pergalės įspūdis toks stiprus, kad nevalingai prašosi palyginamas su lango atidarymu į sodą, kur vėl išvystame būties pilnatvės žaižaravimą, t. y. tuos labiausiai brangius dalykus, kuriuos kėsinosi iš mūsų atimti suklastotos dvasios laikmetis.

Po rinkimų nakties pasakytoje kalboje G. Meloni kvietė tautiečius nesigėdyti Dievo, Tėvynės, savo tautinės tapatybės, lyties identiteto, įsipareigojimo šeimai kaip to, kas sudaro žmogaus esmę. Taigi, galime pasakyti ir taip, kad G Meloni priminė, kad būtina atstovėti žmogaus esmę, nesusiviliojant žmogos (tai, kas lieka, kai žmogus yra išvyniojamas iš paminėtų tapatybių sekos, nors greičiau tokį likutinį turinį be žmogaus esmės vertėtų vadinti nuožmoga), tobulo vartotojo, pasaulio piliečio ir panašių surogatinių pakaitalų vilionėmis. G. Meloni tarsi užsimena ir apie tai, kad suvešėjusi mūsų laikais nežmogiška konjunktūra ir prisitaikėliškumas naikina ne tik žmogaus esmę, bet ir pačios tikrovės tikroviškumo pamatus.

Toks sugrįžimas prie esmės įvyko Italijoje, tačiau uždega vilties žiburį visai Europai ir pasauliui, kad anksčiau ar vėliau prasidės visuotinis žmonijos atsigręžimas į pamatinius dalykus.

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Šeimos politika, Socialinės inžinerijos eksperimentai

Dr. Vygantas Malinauskas, dr. Paulius Čerka. Kuo Civilinės sąjungos skiriasi nuo Artimo ryšio?

0 Tiesos.lt siūlo   2022 m. rugsėjo 28 d. 18:54

Savaitės pokalbis. Youtube nuotr.

Dovilas Petkus | laikmetis.lt

Trečiadienį Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto (TTK) nariai atmetė Artimo ryšio įstatymo projektą ir toliau teiks svarstyti Civilinės sąjungos įstatymą šioje sesijoje.

Kuo iš esmės skiriasi šie du projektai? Ar išties civilinės sąjungos sprendžia praktines porų problemas? Kodėl pasiūlyta Artimo ryšio alternatyva? Valdantieji mėgina slapčia pasikėsinti į šeimos sampratą Lietuvoje?

Apie visą tai kalbamės su VDU dėstytojais, dr. Vygantu Malinausku ir dr. Pauliumi Čerka.

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Savivalda

Ramūnas Aušrotas. Savivalda nėra linkusi žaisti demokratijos

1 Tiesos.lt redakcija   2022 m. rugsėjo 28 d. 18:54

Trakų miesto bendruomenė jau kuris laikas gyvena Karaimų gatvės humanizacijos arba, kalbant paprastai,  gatvės pritaikymo gyventojų poreikiams klausimu. Kalbant apie šį projektą, kyla daug klausimų.
Pirmiausia, kodėl Trakai su savo medine architektūra žūt būt turi atrodyti kaip gelžbetoninis Vilnius? Su cementiniais suoliukais, betoninėmis šiukšliadėžėmis, plastikine laisvalaikio įranga ir pan.?  O sprendžiant iš Trakų miesto savivaldybės užsakytos Trakų galimybių humanizavimo studijos,** bei jau paskelbto viešo mažosios architektūros elementų pirkimo*, kažkas tokio ir nusimato.

Taip pat sunku suprasti, kodėl šią studiją atliko ne savivaldybės administracijos architektūros skyrius, o samdyti išorės ekspertai, neturintys nei miesto pajautos, nei supratimo, kas jam tinka. Užtat ketinantys atnešti europinę “dvasią”. Iš tikrųjų dabar dauguma skverų, alėjų ar poilsio/sporto zonų rekonstruojamos pagal vieną dizainą. Tai toks globalizmas, tik Lietuvos mastu. Stiklainiais (ar MO muziejais) nusėtas miesto centras atrodo identiškai Vilniuje ir Paryžiuje. Gelžbetoniniais suoliukais, kubais, plastikine spalvota laisvalaikio įranga ir trinkelėmis nusėtos rekreacijos erdvės atrodo taip pat Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Molėtuose, Trakuose ir kokiam mažam kaimuke. Ar tikrai mums to reikia?

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Religija ir filosofija, Šeimos politika, Socialinės inžinerijos eksperimentai

Vokietijos vyskupų pirmininkas teigia, kad religija yra „pertrūkis“, o ne tęstinumas

5 Tiesos.lt siūlo   2022 m. rugsėjo 28 d. 18:54

Vokietijos vyskupų konferencijos pirmininkas Georgas Bätzingas. EPA nuotr.

laikmetis.lt

Vokietijos vyskupų konferencijos pirmininkas vyskupas Georgas Bätzingas (Georgas Bėcingas) sakė, kad trumpiausias religijos apibrėžimas yra „pertrūkis“ ir kad kai kurios tęstinumo formos, kurių žmonės ieško religijoje, yra „atvirai įtartinos“.

G. Bätzingas kalbėjo antradienį tiesiogiai transliuotose šv. Mišiose vyskupų plenarinės asamblėjos, kuri rugsėjo 26-29 d. vyksta centrinės Vokietijos Fuldos mieste, proga.

Homilijoje Limburgo vyskupas sakė, kad „pernelyg užtikrintai tvirtinamas tęstinumas, t. y. vientisi ryšiai pagal šūkį „taip buvo visada; taip buvo manoma visada; kas buvo blogai vakar, negali būti teisinga šiandien“. Tai, jo manymu, yra „atvirai įtartina“.

G. Bätzingas kalbėjo apie „didingus vaizdinius, kuriuose Dievo tauta su tikėjimu išdėstė savo istorinę patirtį ir atpažino joje Dievo vadovavimą“.

Gegužės mėnesį nusivylimą popiežiumi Pranciškumi išreiškęs vokiečių prelatas sakė, kad iš tiesų „mūsų žmogiškoje prigimtyje reikia ieškoti tiltų tarp vakarykštės dienos ir rytdienos, brėžti laiko ribas ir atrasti prasmingas sąsajas – o tai dažnai įmanoma tik retrospektyviai. Mes siekiame tęstinumo. Tačiau trumpiausias religijos apibrėžimas yra ir lieka ,pertrūkis’, kaip sakė Johanas Baptistas Metzas“, kuris buvo įtakingas vokiečių kunigas ir teologas, miręs 2019 m.

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Šeimos politika, Socialinės inžinerijos eksperimentai

NŠTA nepritaria Civilinės sąjungos įstatymo projektui, prašo atsakyti į visuomenės klausimus

0 Tiesos.lt redakcija   2022 m. rugsėjo 28 d. 18:54

NŠTA

Nacionalinė šeimų ir tėvų asociacija (toliau – NŠTA)  reiškia nepritarimą šiuo metu svarstomam LR Civilinės sąjungos įstatymo projektu (toliau – Projektas ) Nr. XIVP-1694 ir rugsėjo 27d. raštu kreipėsi į Teisės ir teisėtvarkos komitetą (toliau – TTK) su prašymu Projektą teikti ekspertiniam vertinimui ir atsakyti į visuomenėje kylančius klausimus, kurie taip ir liko neatsakyti po TTK klausymų.

Svarstymo metu buvo nuolat pabrėžiama, jog šiuo projektu nekuriami šeiminiai santykiai, tačiau bet kurie pasiūlymai, kuriais siekta tokį teiginį įtvirtinti įstatyme, klausymams vadovavusio Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininko S, Šedbaro buvo atmetami.

Atsižvelgiant į tai, kad šiam institutui pritaikomi visi santuokai taikytini principai, išskyrus lyčių papildomumo principą, taip pat į tai, kad šių santykių turinys nemaža dalimi atspindi santuokos bei šeimos instituto turinį, NŠTA teigia, jog šiuo įstatymu norima sukurti naujos rūšies šeiminius santykius. Akivaizdu, kad tai patvirtintų ir Lietuvos bei Europos teismų praktika.

Priėmus tokį Civilinės sąjungos įstatymo projektą, koks yra svarstomas dabar, įstatymuose bei kituose teisės aktuose nurodyta partnerių sąvoka ir jiems suteikiamos teisės, anksčiau numatytos taikyti vyro ir moters sąjungai, būtų automatiškai nepagrįstai išplečiamos ir tos pačios lyties asmenų poroms.

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Ukraina, Rusija

Karas Ukrainoje. Du šimtai šešioliktoji (rugsėjo 27 diena)

28 Tiesos.lt redakcija   2022 m. rugsėjo 28 d. 18:54

Aurimas Navys | Veidaknygė

Politinis strateginis lygmuo

Zelenskis su Stoltenbergu aptarė tolesnę NATO valstybių narių paramą Ukrainos ginkluotosioms pajėgoms. NATO vadovas pasmerkė neteisėtus Rusijos referendumus, kuriuos Ukraina ir jos Vakarų sąjungininkės vadina neteisėtomis apgavystėmis.

Būtų mūsų valia, seniai Aljanso pagalbą būtume planavę veiksmais ant žemės - trinktelėję įžūliai besielgiantiems driskių legionams okupuotose teritorijose, įvedę taikdarius į Zaporižės AE ir dislokavę oro gynybos pajėgumus virš kritinės civilinės infrastruktūros. Bet čia tik mūsų sapnai iš fantastikos srities.

Maskva paskelbė preliminarius okupuotų Ukrainos teritorijų “referendumų“ rezultatus. Jie nustebino net mus, menančius draugo Leonido Brežnevo laikų „balsavimus“ į TSKP AT. Pranešama, kad Luhansko srityje 98,4 % žmonių „balsavo“ už prisijungimą prie Rusijos, Zaporižėje - 93,1 % gyventojų, Chersone daugiau kaip 87 %. Kažkokios ten liaudies Donecko respublikos driskių atamanas Pušilinas pareiškė, kad 99,2 % žmonių balsavo už prisijungimą prie Rusijos.

Ir visos šios Kremliaus atmatų sąšlavyno pastangos siekiant išlaikyti užgrobtas Ukrainos teritorijas yra visiškai beprasmės. Visuotinė mobilizacija, referendumai, prijungimas prie Rusijos, naujų „Rusijos teritorijų“ gynimas, grasinimas branduoliniu karu - paskutiniai koziriai, kuriuos tėškė į karo teatro sceną Maskva. Daugiau ėjimų Kremlius neturi. Putinas siekia laimėti laiko, bet laikas tiksi ne jo naudai. Kas toliau, a?

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Puslapis 2 iš 1493 < 1 2 3 4 >  Paskutinis ›

Rekomenduojame

Karas Ukrainoje. Du šimtai penkioliktoji (rugsėjo 26 diena)

JAV nevyriausybinės organizacijos finansuoja Vengrijos opoziciją

Tai šokiruoja: ES Komisijos Pirmininkė grasina Italijai, kad Briuselis turi „instrumentus“ tam atvejui, jei rinkimuose laimės netinkamos partijos

Karas Ukrainoje. Du šimtai keturioliktoji (rugsėjo 25 diena)

Kard. Sigitas Tamkevičius SJ. Visų blogybių šaknis – XXVI eilinis sekmadienis

Almantas Stankūnas. Ar interpeliacija Dainiui Kreiviui – tik imitacija?

Marius Parčiauskas. Kaip mobilizacija paveiks karo eigą?

Paskutinis verdiktas Albinui Kentrai ir „Miško broliams“

Sergejus Loznica stato Valstybiniame jaunimo teatre atvirai antiukrainietišką spektaklį

Karas Ukrainoje. Du šimtai tryliktoji (rugsėjo 24 diena)

ES tarnyba nekontroliuojama propaguoja LGBTQIA+ dienotvarkę

Patriotiškiausias Lietuvos jaunimo metų renginys Kaune. Konferencija „Labiau negu merginą? Meilė Lietuvai XXI amžiuje“

E. Macronas siūlo naują imigracijos politiką: migrantus siųs iš miestų į provinciją

Raimundas Kaminskas. Biografijos puslapiai – Juozas Albinas Lukša-Daumantas 1940–1941

Mobilizacinis patriarcho Kirilo pamokslas (pažintiniais tikslais)

Karas Ukrainoje. Du šimtai dvyliktoji (rugsėjo 23 diena)

Almantas Stankūnas. Ką prasitarė valdančiųjų atstovai apie elektros sektorių?

Algirdas Endriukaitis. Kas skolingas ir kam priklauso istorijos kraujo šluostymas?

Dovilas Petkus. Kurios partijos išduoda savo rinkėją?

Doc. dr. Darius Alekna. Apie šeimą, civilines sąjungas ir Seimą

Dominykas Vanhara. Kremliaus diplomatinės pergalės

Italijos rinkimai – žemės drebėjimas ES?

Karas Ukrainoje. Du šimtai vienuoliktoji (rugsėjo 22 diena)

Danija nutraukia asmenų, jaunesnių nei 50 metų, skiepijimą nuo kovido infekcijos

Marius Parčiauskas. Kaip išliksim, jeigu tėvystę siesim tik su skurdu ir depresija?

Linas Karpavičius. Kaip vyksta manipuliavimas žmonėmis?

Marius Parčiauskas. Rusijai atnaujinti puolimą nėra jokių šansų

Flandrijos vyskupai oficialiai parėmė ir pasiūlė tos pačios lyties porų laiminimo ceremoniją

Audrius Globys, dr. Darius Alekna. Ką valdžiai sako apklausos?

Karas Ukrainoje. Du šimtai dešimtoji (rugsėjo 21 diena)

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.