Tinklaraštis

Šeimos politika, Socialinės inžinerijos eksperimentai

Asta Višinskaitė-Katutė. Gal kas nors galėtų atsakyti, kas yra ne taip su TS-LKD?

18 Tiesos.lt redakcija   2022 m. gegužės 26 d. 20:16

Gal kas nors galėtų atsakyti, kas yra ne taip su TS-LKD? Pastoviai pasiklydę tarp savokų, pavadinimų ir savęs pozicionavimo vertybiškai priešingose nei yra realiai,  barikadų pusėse.

M. Navickienei frazės apie moteriškus pokalbius - baisusis šovinizmas, J. Sejonienė Lietuvoje įžiūri netoli milijono homoseksualų... Pati partija, kurios pavadinime yra žodis “krikščionių”, subalsuoja už žmogaus gyvybės naikinimo legalizavimą (Pagalbinio apvaisinimo įst. pakeitimai), save praktikuojančiais katalikais pristatantys partiečiai palaiko prigimtinės šeimos sampratos keitimą, kas ateityje lems krikščioniško požiūrio represavimą įstatymais. Ir visa tai netrukdo šios partijos nariams, ypač artėjant rinkimams, lankytis bažnyčiose ir darytis selfius pamaldžiai nudelbus akis.

Gal laikas Lietuvoje pradėti judesį, kaip kad pagaliau vyksta JAV, kur radikaliai katalikiškoms nuostatoms priešingais darbais pasižymintiems politikams Bažnyčia atsisako suteikti savo paslaugas, pvz. nebeduoda komunijos. Bent taip parodoma, kad save vadinti galima kaip tik nori, bet realiai, tai nekas kitas, kaip melas.

Norintiems pamatyti šios dienos balsavimo dėl partnerystės/civilinės sąjungos rezultatus - nuoroda komentare.

Taip pat raginu pasirašyti peticiją prieš vienalytės partnerystės (Civilinės sąjungos) įteisinimą. Nuoroda: https://www.seimospeticija.lt/

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Ukraina, Rusija

Karas Ukrainoje. Devyniasdešimt antroji (gegužės 26) diena

28 Tiesos.lt redakcija   2022 m. gegužės 26 d. 20:09

Veidaknygė

Locked N’ Loaded

Gerą vakarą.
Dėmesio centre – šiaurinis Donbaso flangas.

Charkiv. Orkai toliau bando judėti į pietvakarius nuo Ternovo. Ukrainiečiai nenori leisti įsisiūbuoti orkų kontratakoms, todėl aktyviai veikia artilerija bei gynėjai patys vykdo lokalias atakas. Tęsiasi susidūrimai prie Rubizhne.

Izyum. Virnopillya – Pashkove – Dovhenke ruože agresorius ir toliau persigrupuoja, bando vykdyti lokalias atakas. Tuo pačiu orkai siekė pagerinti savo taktinę padėtį rytiniame flange ir pabandė pulti link Pasika, prie Donec upės įsikūrusios gyvenvietės, su tikslu paremti kitoje upės pusėje veikiančią savo Lyman grupuotę. Puolimas baigėsi nesėkme.

Lyman. Sektoriaus gynyba tęsiasi, ukrainiečių pajėgos neatsitraukia ir toliau kaunasi. Agresoriaus aktyvumas nuo Izyum link Pasika – tai blogas signalas Lyman gynėjams:
- tokiu atveju orkai iš užnugario galės atakuoti upę ginančius ukrainiečius, remti juos prie upės ir taip naikinti vakarinio kranto gynybą; 
- orkams spaudžiant iš vakarų, agresoriaus pajėgoms Lyman sektoriuje atsiras daugiau galimybių forsuoti Donec upę. 

Severodonetsk. Miesto gynyba tęsiasi. Orkai buvo įžengę į priemiesčius, tačiau panašu jie iš ten išmušti. Situacija labai dinamiška. Tuo pačiu agresoriaus puolimas nuo Toshkivka Lysychansk kryptimi sulėtėjo, ukrainiečiai įnirtingai gina šį ruožą, vykdo kontratakas.

Bakhmut. Agresoriaus pajėgos ties Nahirne ir Bilohorivka perkirto kelią Bakhmut – Lysychansk. Šis taktinis orkų laimėjimas turi potencialo virsti operacine agresoriaus sėkme. Jei jiems pavyks kontroliuoti šį kelią ir išplėsti placdarmą, Severodonetsk gynėjų grupuotė būtų blokuota iš pietvakarių perimant pagrindinį maršrutą aprūpinimui, papildymui. Tad artimiausios paros yra kritinės, per kurias ukrainiečiai turėtų maksimaliomis pastangomis siekti išmušti orkus į rytus nuo kelio. Pasirodė informacija, kad ukrainiečiai susigrąžino kelio kontrolę, tačiau informaciją reikia tikrinti, bet kokiu atveju situacija labai trapi.
Pratęsiant Severodonetsk apsupties klausimą, verta pasakyti, kad orkų operacinė sėkmė yra reali.

Kelias Slaviansk – Lyman – Siversk – Lysychansk iš esmės jau dabar ukrainiečių aprūpinimo prasme nėra funkcionalus (dėl mūšių Lyman sektoriuje). Tikėtina, labai aktyviai naudojamas nedidelių kelių tinklas nuo Slaviansk iki Siversk, kurio svarba orkams perkirtus kelią Bakhmut – Lysychansk itin išaugo. Jei orkams pavyktų blokuoti Siversk gyvenvietę, Severodonetsk grupuotė atsidurtu apsupties žiede. Dėl to ukrainiečiams kritiškai svarbu išspręsti kelio Bakhmut – Lysychansk klausimą.

Savo ruožtu orkai čia išlaikyti iniciatyvą priekinėje linijoje ir ryžto turi pakankamai, bet nežiūrint į tai senka jų rezervai. Dabar orkai dar gali pulti, tačiau jei ukrainiečiams pavyktų numušti puolimo tempą, nublokšti priešą į rytus nuo kelio Bakhmut – Lysychansk, agresorius būtų priverstas arba 1) nuiminėti manevrinius vienetus iš kitų sektorių ir tęsti puolimą kuo neišvengiamai pasinaudotų ukrainiečiai, arba 2) pereiti į gynybą.

Reikia pabrėžti, kad ukrainiečius turėtų tenkinti orkų gynyba tik į rytus nuo Bakhmut – Lysychansk kelio. Galima daryti išvadą, kad ne ukrainiečių gynyba, o greitos ir efektyvios kontratakos remiamos netiesiogine ugnimi, gali apsaugoti Severodonetsk gynėjų grupuotę nuo blogėjančios situacijos.

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Geopolitika, Socialinės inžinerijos eksperimentai , Europa

„Tai košmariškas scenarijus“, – Europos parlamento narys griežtai kritikuoja ES dienotvarkę, siekiančią atimti iš nacionalinių valstybių veto teisę

10 Tiesos.lt redakcija   2022 m. gegužės 25 d. 21:47

Europos Sąjunga sistemingai pažeidžia savo sutartis ir stengiasi atimti politinius įgaliojimus iš pasirinktų šalių narių, įspėja Lenkijos Europos Parlamento narys, priklausantis valdančiai Įstatymo ir Teisingumo (PiS) partijai.

Europos Komisijos noras pakeisti sutartis taip, kad būtų apeitas vienbalsiškumo reikalavimas priimant užsienio politikos sprendimus, yra pavojingas kelias, kuris ribos mažesnių ES šalių narių suverenumą, įspėjo vyresnysis Europos parlamento narys iš Lenkijos, prof. Ryszard Legutko.

Paklaustas apie naująsias Europos Komisijos pirmininkės Ursulos von der Leyen pastabas šia tema Legutko atsakė tvirtindamas, kad vienbalsio balsavimo pakeitimas kvalifikuotos daugumos balsavimu pakenks Centrinei Europai ir Lenkijai.

„Mums tai bus suverenumo apribojimas, tuo tarpu didesnėms šalims tai reikš didesnį suverenumą“, – įspėjo Legutko.

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Geopolitika

Marius Markuckas. Politikos elito (geo)politinis aklumas

0 Tiesos.lt redakcija   2022 m. gegužės 25 d. 21:34

NeRedaguota

Adekvatus aplinkos matymas (Rusija, ES ir kt) ir nacionalinis saugumas.

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Europa, Šiaurės Amerika, Ukraina, Rusija

Vytautas Sinica. Vakarų veikėjai siunčia signalus, kad reikėtų nuolaidų Putinui

20 Tiesos.lt redakcija   2022 m. gegužės 25 d. 21:32

Jau kurį laiką Vakarų veikėjai (lyderiais nepavadinsi) siunčia signalus, kad reikėtų nuolaidų Putinui, glosto ir nori išsaugoti jo brangųjį veidą. Ypač daug žmonių sureagavo po Kissingerio. Stebėjosi, piktinosi. Jo kalba siaubinga, bet stebėtis nėra ko – skaitę jo knygas negalėjo tikėtis kitko. Visgi Kissingerio ir kokio Macrono mąstymas kiek skiriasi. Macronas sako (p Scholzas mano), kad reikia nuolaidų Putinui:

a) Kad jis galėtų išsaugodamas veidą išeiti iš šio karo;
b) Kad šis karas pernelyg neužsitęstų;
c) Kad dėl jo ekonomiškai nereikėtų kentėti kitoms šalims;
d) Kad Rusija pernelyg nenusilptų ir vietoje jos garantuojamo stabilumo nekiltų chaosas.

Tai yra siaubinga ir klaidinga pragmatinė logika. Jos esmė – Ukrainos paaukojimas, o kartu ir kitų potencialiai Rusijos užpuolamų šalių paaukojimas. Mūsų paaukojimas. Kontinentinės Europos „lyderiai“ mus drąsiai ir mielai atiduotų meškai mainais už stabilumą, neturiu dėl to abejonių. Jie jaučia su Rusija didelių šalių (na nebesakysiu imperijų) solidarumą, brangina savo steigiamą tvarką labiau už viską, galvoja, kas čia galėtų būti vietoje didelės imperinės Rusijos ir juos ima siaubas nuo minties apie tą chaosą, kurį keltų jos subyrėjimas. Jie nemano, kad jis neįmanomas, jie jo kaip tik labiausiai bijo.

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Šeimos politika, Socialinės inžinerijos eksperimentai , Šiaurės Amerika

Jonathon van Maren. Tėvai teisūs, pykdami ant vaikystę kolonizuojančių LGBT

7 Tiesos.lt redakcija   2022 m. gegužės 25 d. 21:29

propatria.lt

Mus pasiekia dar vienas didžiosios žiniasklaidos straipsnių ciklas, įtikinėjantis, kad tie, kuriems nerimą kelia LGBT judėjimo taikymasis į vaikus, yra pamišę, fanatiški arba tokie ir tokie. Nerimaujantys dėl LGBT vykdomos kolonizacijos beveik visose kultūros erdvėse, yra siaubingai sveiko proto.
Pavyzdžiui, Bismarke, Šiaurės Dakotoje, vaikams reklamuojamas drag pasirodymas „Just a Brunch of Kings and Queens“ po pasirodymo pritraukė tėvų dėmesį socialinėse medijose. Jis reklamuotas kaip tinkamas visokio amžiaus, bet labiausiai – vyresniems nei 13 metų. Reklama pabrėžė, kad renginio pranešėjai bus paaugliai ir pajamos iš pasirodymo bus aukojamos LGBT reikmėms.

Atidžiai perskaitykite: Tai yra drag pasirodymas, reklamuojamas visokio amžiaus žmonėms. Kiekvienas, kuris būtų tai numatęs prieš dešimt ar dvidešimt metų būtų pavadintas melagiu tų pačių žmonių, kurie mielai veda paauglių LGBT renginius ir drag pasirodymus vaikams.

Nepaisant didėjančio respublikonų gubernatorių kaip Floridos Ron DeSantis pasipriešinimo, didžiosios korporacijos vis dar daro viską, kad apsivilktų vaivorykštės vėliava. Artėja Pride mėnuo, o tai reiškia, kad kiekvieno pagrindinės gatvės verslo ir banko homoseksualizacija laukia jau netrukus. Tačiau tik nedaugeliui pavyks šiuo klausimu pranokti Target. Leidinys Bustle rašo:

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Šiaurės Amerika, Ukraina, Rusija

Edvardas Čiuldė. Didžiųjų beždžionių raupai

17 Tiesos.lt redakcija   2022 m. gegužės 25 d. 21:26

Putinas ir Kisindžeris 2007 metais.

Gerai buvo tam vilkui, kuris galėjo keiktis gėlių vardais, daug kebliau dabar yra kalbėti apie vadinamųjų sąjungininkų raginimus Ukrainai pasidalinti savo žemėmis su agresore Rusija, kad tokiu būdu neva būtų galima užbaigti karą arba bent padėti Putinui „išsaugoti veidą“, – išgirdus tokius pasiūlymus, iškart norisi išrėkti savo pasipiktinimą, bet iš pradžių džiūsta apkartusi burna, o po to ilgai dar žiopčioji be garso, neatgaudamas kvapo, užspringęs nuo netikėtumo. Taip pat raibsta akys pamačius, kad su tokiais pasiūlymais ne bet kur, o Pasaulio ekonomikos forume Davose pasirodė, išlindęs iš sendaikčių spintos, nuo senatvės išpurtęs marazmatikas H.Kissingeris.

Taigi, tai gal net nėra raginimai, įprasta to žodžio reikšme, o piktosios dvasios šnypštimas iš pasalų, sunkiausią akimirką gundantis žmogų pasiduoti, pražudyti savo sielą. Kita vertus, čia kartas nuo karto pasigirstantys baisūs perspėjimai, kad nepasidavusi ir tuo pačiu įsismarkavusi Ukraina iš eigos gali užkariauti ir pačią Rusiją, yra panašūs į senelio grasinimus senelei nusivežti ją į šventinę fiestą prie jūros.

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Ukraina, Rusija

Jonas Jasaitis. Karo nusikaltimai tęsiasi: iliuzijos ir faktai

9 Tiesos.lt redakcija   2022 m. gegužės 25 d. 21:23

Sužeisti „Azovstal“ gynėjai

Trečiasis pasaulinis karas tęsiasi jau tris mėnesius ir tikros siaubingų nusikaltimų prieš žmoniją pabaigos dar nesimato. Nėra jokios garantijos, kad taikių gyvenamųjų vietovių ir visos jų infrastruktūros naikinimas bei masinės žmonių žudynės, vykdomos Europoje, neišsiplės į kitus regionus ir net į kitus žemynus.

Dar niekada iki šiol pasaulio istorijoje nebuvo tokio atvejo, kad kažkuri valstybė atvirai skelbtų norinti sunaikinti visą tautą ir ištrinti iš pasaulio žemėlapio gana didelę valstybę, turinčią tūkstantmetę istoriją. Šį kartą sakoma taip atvirai, kaip net hitlerininkai nedrįso: „Nėra tokios ukrainiečių tautos ir negali būti tokios valstybės, kaip Ukraina…“Dar baisiau, kad šie žudikai kiekvieną, nepritariantį jų beprotiškiems planams, apšauktų fašistais, kad įžūli agresija būtų vadinama „denacifikavimu“, t. y.to skelbiamo „fašizmo naikinimu. Bet ir to maža: atvirai skelbiamas siekis išplėsti savo valdomą teritoriją „nuo Vladivostoko iki Lisabonos“. Ukrainos duomenimis, kasdien žūva per šimtą ukrainiečių.

Visa ligšiolinė istoriografija rodo, kad nacistinių blokų vadovai, sėkmės atveju, nė neketino sustoti ties kažkuria geografine riba. Kaip tokiais atvejais jau būdavo įprasta, iš pradžių karo planuotojai ieškodavo bendrininkų ir kurdavo jų sąjungas, bet netrukus kibdavo jiems į gerklę, kad ateityje nebereikėtų dalintis grobiu.

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Europa, Ukraina, Rusija

Lenkijos prezidentas: Vokietija nesilaiko pažado mūsų išsiųstus tankus Ukrainai pakeisti savais

5 Tiesos.lt siūlo   2022 m. gegužės 25 d. 21:20

Lenkijos prezidentas Andrzej Duda. EPA nuotr.

laikmetis.lt

Lenkijos prezidentas Andrzejus Duda apkaltino Vokietiją nesilaikant pažado aprūpinti tankais Lenkiją, vietoje tų, kuriuos Lenkija atidavė Ukrainai, kad paremtų jos gynybą nuo Rusijos.

„Perdavėme Ukrainai tankus, labai daug jų, kad suteiktume skubią pagalbą“, – sakė Duda, kalbėdamas Pasaulio ekonomikos forume Davose.

„Jei mus pagaliau paremtų mūsų sąjungininkai iš Vokietijos savo tankais ir pakeistų tuos, kuriuos atidavėme Ukrainai, būtume labai dėkingi“, – tęsė jis. „Turėjome tokį pažadą, bet dabar girdime, kad Vokietija nenori ištesėti šio pažado. Mums tai didelis nusivylimas“.

Praėjusį mėnesį ministras pirmininkas Mateuszas Morawieckis patvirtino ilgai sklandančius gandus, kad Lenkija aprūpino Ukrainą tankais. Vėliau Lenkijos pareigūnai „Wall Street Journal“ sakė, kad buvo perduota mažiausiai 240 sovietų modernizuotų tankų T-72.

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Istorija, Rusija

Knygos „Nuo raudonojo teroro iki mafijinės valstybės“ pristatymas Vilniuje

7 Tiesos.lt redakcija   2022 m. gegužės 25 d. 21:16

Leidykla „Briedis“

Kviečiame žiūrėti Jurijaus Felštinskio ir Vladimiro Popovo knygos „Nuo raudonojo teroro iki mafijinės valstybės“ pristatymą, kuris vyko 2022 m. gegužės 19 d. 16 val. Tuskulėnų rimties parko memorialinio komplekso konferencijų salėje (Žirmūnų g. 1F, Vilnius). Lietuvoje viešėjo ir knygą rusų kalba pristatė vienas jos bendraautorių Jurijus Felštinskis.

J. Felštinskis – rusų kilmės amerikiečių istorikas, istorijos mokslų daktaras, daugelio Rusijos ir sovietinės istorijos knygų, tokių kaip didelio atgarsio sulaukusios „TSRS–Vokietija 1939. Dokumentinė medžiaga“, „KGB žaidžia šachmatais“, „Niekšų sąmokslas“, „FST sprogdina Rusiją“, „Trečiasis pasaulinis: mūšis dėl Ukrainos“, autorius arba bendraautorius.

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Puslapis 2 iš 1421 < 1 2 3 4 >  Paskutinis ›

Rekomenduojame

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt devintoji (gegužės 23) diena

Ramūnas Aušrotas. Kodėl siūloma keisti Tarptautines sveikatos priežiūros taisykles?

Kardinolas Sigitas Tamkevičius SJ. Jei kas mane myli – VI Velykų sekmadienis

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt aštuntoji (gegužės 22) diena

Edvardas Čiuldė. Humetyno galios žaidimai

Romualdas Žekas. Sveikatos reforma finišo tiesiojoje. Kas nutylima?

Mindaugas Kubilius. Sinodinio kelio kontroversija: ar tik vokiška? (II)

Linas Karpavičius. Jis laukiasi

JAV arkivyskupas S. Cordileone dėl abortų palaikymo uždraudė Atstovų Rūmų pirmininkei priimti šv. Komuniją

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt septintoji (gegužės 21) diena

Mastercard pristato kontroversiškus biometrinius mokėjimus, reikalaujančius veido skenavimo

Futbolininkas I. Gueye turės pasiaiškinti, kodėl praleido rungtynes, kuriose buvo reiškiamas palaikymas LGBTQ+ bendruomenei

Romualdas Žekas. Pastabos dėl sveikatos reformos

Jūratė Laučiūtė. Apie Liudvikos Pociūnienės „vertybes ir niekšybes“

Vytautas Radžvilas. Du paklausimai elektros „rinkos“ tema

Dvylika Viktoro Orbano taisyklių politinei pergalei

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt šeštoji (gegužės 20) diena

Andrzej Krajewski. Vakarų Europa bijo Ukrainos pergalės prieš Rusiją

Almanto Stankūno kalba akcijoje „Neaukokite piliečių „nepriklausomiems“ elektros tiekėjams!”

Virdžinijos apskrities mokyklos gali laikinai nušalinti nuo pamokų mokinius už „translyčiųv bendraklasių vadinimą tikraisiais vardais ir įvardžiais

Į Švediją atkeliavo beždžionių raupai

Nepriklausomi elektros tiekėjai - dar vieni spąstai visuomenei?

Vytautas Sinica. Visiems užsiimantiems politikos komentavimu verta kaskart savęs paklausti, kiek manyje Laurinavičiaus

Ramūnas Aušrotas. Ta pati mergelė, tik kita suknelė

Dominykas Vanhara. Dėl Mariupolio gynėjų

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt penktoji (gegužės 19) diena

NŠTA teigia: už rūpestį šeima – ir vėl kremlinių etiketės

Vytautas Sinica. Reikalavimas paprastas: valstybei neatiduoti sektoriaus nepriklausomiems tiekėjams ir nekurti rinkos iliuzijos ten, kur ji neįmanoma

Tatjana Aleknienė. „Akademikų“ tylėjimas

Edvardas Čiuldė. Banalybės bokštų architektonika. Universitetas

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.